bio

Przyszła na świat 1 września. Poród rozpoczął się miesiąc za wcześnie w warszawskim kinie Luna podczas filmu „Kogel Mogel”. Wychowywała się na terenie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, boso biegając po lesie. Ukończyła szkołę podstawową i gimnazjum w publicznej szkole im. „Bohaterów Westerplatte”. Liceum wybrała sama; rozpoczęła naukę w żeńskiej klasie artystycznej, w liceum ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej na warszawskiej Saskiej Kępie.

W wieku lat 14, doszła do finału konkursu Elite Model Look, dzięki któremu zaczęła pracować jako modelka. Rok później rozpoczęła współpracę z agencjami modelek w Polsce i za granicą, wyjechała na swój pierwszy kontrakt do Mediolanu, a następnie podróżowała do Włoch, Francji, Niemiec, Wlk. Brytanii.

Po zdaniu matury, rozpoczęła naukę w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, gdzie w roku 2012 obroniła z wynikiem bardzo dobrym tytuł magistra pedagogiki pracy.

W trakcie studiów ukończyła jednocześnie warsztaty aktorskie w Akademii Sztuki i Kultury oraz dwuletnie warsztaty aktorskie oparte na metodzie Violi Spolin i Lee Strasberg’a, w tym samym czasie zajmowała się improwizacją z teatrem Anima. W 2012 roku zaczęła współpracę z agencją aktorską i dzień po podpisaniu umowy została zaproszona na casting do spektaklu „Manon Lescaut” w reżyserii dyrektora Opery Narodowej Mariusza Trelińskiego, który wygrała. Tak rozpoczęła się jej przygoda z teatrem, kolejny rok spędziła na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. Spektakl był również wystawiany m.in. w teatrze de la Monnaie w Brukseli. W trakcie przygody z teatrem, zdecydowała się na rozpoczęcie nauki w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na pierwszym roku studiów aktorskich zaczęła pojawiać się na ekranach. Dostawała role w serialach telewizyjnych, filmach kinowych, off’owych oraz w reklamach. W 2013 roku zaczęła pisać pod pseudonimem maiga. W 2016 obroniła dyplom aktorski w szkole filmowej. W 2017 zdała egzamin eksternistyczny Związku Artystów Scen Polskich, przystępując do międzynarodowej federacji aktorów. W tym samym roku założyła swój autorski projekt eseistyczny – pamiętniki sensualne. W 2018 została felietonistką magazynu Anywhere. W tym roku była również w stałej obsadzie trzech produkcji serialowych jednocześnie. Rok 2019 przyniósł jej 9 nowych produkcji. Od 2021 reprezentuje ją agencja abewu. W 2021 rozpoczęła ścieżkę nauczycielską Mindfulness, tworząc autorski projekt – jak czujesz.